Jak używać depilatora elektrycznego i laserowego?

Depilator to niezawodne oraz niezastąpione urządzenie, służące nam do przeprowadzenia domowego zabiegu depilacji niechcianego owłosienia, pojawiającego się na naszym ciele. Na rynku dostępny jest on od dawna, jednak z dnia na dzień zyskuje on coraz to większą popularność i wiele osób decyduje się na jego zakup.

Oprócz tradycyjnych i znanych depilatorów elektrycznych, możemy zakupić również o wiele bardziej precyzyjne i nowocześniejsze depilatory laserowe, charakteryzujące się bogatą technologią na najwyższym poziomie. Stale poszerzająca się oferta, przyciąga do siebie mnóstwo nowych Klientów, co sprawia, że depilatory stały się jednymi z najchętniej kupowanych produktów do pielęgnacji ciała dostępnych na globalnym rynku. Nie pozostaje nic innego, jak skusić się na takie rozwiązanie i postawić na domowy oraz relaksujący zabieg depilacji.

Depilatory - zalety korzystania

Posiadając takie urządzenie w swoim domu możemy samodzielnie wykonać depilację, oszczędzając w ten sposób czas i nie wydając pieniędzy na wizyty w specjalnych gabinetach kosmetycznych. Wystarczy wybrać odpowiedni depilator dostosowany do indywidulanych potrzeb każdego z Was, by przekonać się, że tego typu urządzenie to wart uwagi sprzęt, posiadający mnóstwo zalet.

Pytanie więc brzmi, jak odpowiednio używać depilatora, by cieszyć się gładką i miękką skórą przez długi okres czasu? Podpowiemy Wam, jak odpowiednio przeprowadzić domowy zabieg depilacji, dzięki czemu bez zastanowienia zrezygnujecie z klasycznych sposobów na depilację ciała.

Jak używać depilatora elektrycznego?

Depilator elektryczny to urządzenie, które wyposażone zostało w specjalne, obracające się dyski lub pęsety, ułatwiające usuwanie niechcianego owłosienia. Podczas kontaktu ze skórą ostrza wychwytują wszystkie włoski, by następnie usunąć je wraz z cebulką. Efekt gładkiego ciała utrzymuje się stosunkowo dłużej, niż w przypadkach depilowania ciała woskiem lub tradycyjną maszynką jednorazową. Cały proces depilacji urządzeniem elektrycznym zajmuje około 30 min, jednak efekt końcowy z pewnością utrzymuje się przez okres 3-4 tygodni.

depilacja elektryczna

Jak umiejętnie przeprowadzić zabieg depilacji, by cieszyć się na długo efektem, który gwarantuje nam każdy producent depilatorów elektrycznych? Oto kilka prostych wskazówek przed depilacją, które koniecznie musicie poznać:

 • Na sam początek należy sprawdzić, czy Wasz depilator elektryczny jest czysty i nie posiada zabrudzeń. W przypadku widocznego owłosienia, które pozostało z poprzedniego golenia, należy delikatnie usunąć je pędzlem lub specjalnym oczyszczaczem, znajdującym się w niektórych zestawach.
 • Przed zabiegiem depilacji zaleca się wziąć gorącą oraz relaksującą kąpiel, która na celu ma nie tylko odprężyć, a także rozszerzyć pory i zmiękczyć włoski, które chcemy usunąć. Po kąpieli, dokładnie osuszcie ciało ręcznikiem.
 • Jeśli depilator jest na baterię, upewnijcie się, że działają i są naładowane oraz czy urządzenie jest w stu procentach wodoodporne. W przypadku depilatora z kablem, podepnijcie go do gniazdka, upewniając się, że w waszym otoczeniu nie ma wody.
 • Przyłóżcie depilator jedną ręką do skóry pod kątem mniej więcej 90 stopni.
 • Drugą ręką zaś naprężcie delikatnie fragment Waszej skóry, który chcecie poddać depilacji.
 • Włączcie urządzenie i delikatnym, swobodnym ruchem przeciągajcie depilator po skórze pod włos. Pamiętajcie, by zachować równomierne oraz niezbyt szybkie tempo pracy.
 • Możecie używać żelu lub pianki do golenia, aby depilator mógł gładko przesuwać się po Waszym ciele.
 • Gdy wszystkie włoski w wybranej partii ciała zostały już usunięte, możecie przejść do depilacji innego miejsca na skórze.
 • Po przeprowadzeniu całego zabiegu domowej depilacji zaleca się użycie odpowiedniego balsamu do ciała po depilacji. Pozwoli to skórze odpocząć i zmniejszy podrażnienia lub zaczerwienienia na skórze. Przez 2-3 dni zrezygnujcie z peelingów lub innych balsamów, które mogłyby podrażnić Waszą skórę.

Najpopularniejsze i najchętniej kupowane depilatory dyskowe oraz depilatory z pęsetami znajdziecie na naszej stronie. Sprawdźcie już teraz, jakie produkty watro wybrać oraz w którym sklepie kupicie je w najlepszej cenie.

depilacja światłem lub laserem

Jak używać depilatora laserowego?

Depilacja laserowa może budzić początkowo pewne obawy u osób, które po raz pierwszy zakupiły urządzenie przeznaczone do tego typu depilacji. Dlatego też producenci zaprojektowali wyjątkowe depilatory laserowe, które nadają się także dla początkujących użytkowników, którzy pragną uzyskać gładką skórę, niczym po profesjonalnym zabiegu w salonie kosmetycznym. Mimo wszystko, użycie depilatora laserowego jest niezwykle proste i łatwe, jednak warto skorzystać wcześniej z praktycznych porad, które pozwolą Wam na precyzyjną i prawidłową depilację ciała. Jak więc wykonać ten zabieg w domu z pomocą laserowego urządzenia?

Przedstawiamy Wam kilka praktycznych wskazówek:

 • Przed całym procesem depilacji należy skrócić włoski na ok 5 mm. Ważne jest, by włoski na ciele nie były grube i duże. Możecie dzień wcześniej wykonać tradycyjną depilację, tak by włoski zdążyły minimalnie odrosnąć od cebulki.
 • Przed rozpoczęciem depilacji bardzo ważne jest ustawienie mocy lasera w depilatorze. Wszystko zależy od wrażliwości i grubości Waszej skóry, którą chcemy depilować. Pamiętajcie, że inna moc potrzebna będzie w przypadku depilowania nóg, rąk, a jeszcze inna w miejscach intymnych.
 • Sprawdźcie, jakie końcówki zamienne posiada Wasz depilator laserowy. Często w zestawie dostępne są różne części, które szybko możecie zamienić na inne, przez co depilacja będzie jeszcze bardziej precyzyjna i efektywna.
 • Następnie przyłóżcie depilator do konkretnego miejsca, które chcecie poddać depilacji i oddajcie „strzał” za pomocą lasera wydobywającego się z głowicy urządzenia.
 • Postępujcie tak kolejno przez cały zabieg, przesuwając depilator w linii prostej.
 • Gdy chcecie uzyskać długotrwały efekt gładkiej skóry, zabieg można powtórzyć co około 2 tygodnie. Liczba zabiegów zależeć będzie od ilości owłosienia oraz grubości włosków.

Jak widzicie depilację zarówno depilatorem elektrycznym, jak i laserowym, bez problemu możecie przeprowadzić samemu w domu. Zabieg taką metodą w domowym zaciszu z pewnością będzie przebiegał bezboleśnie, a efekt końcowy utrzyma się na długi okres czasu. Najważniejsze jest, by wybrać najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb depilator, który perfekcyjnie wykona swoją pracę, niczym z prawdziwego gabinetu kosmetycznego.

Wybierzcie najlepszy model dostępny na rynku, poznajcie opinie zadowolonych Klientów, przeczytajcie nasz powyższy poradnik i cieszcie się wyjątkowo gładką skórą o każdej porze roku. Najlepsze depilatory laserowe znajdziecie oczywiście na naszej stronie.

Pamiętaj też, że wszystkie przedstawione tu wskazówki to ogólne sugestie dotyczące używania depilatorów. Przed pierwszym użyciem swojego urządzenia zapoznaj się z instrukcją obsługi, którą dostarczy Ci producent. W zależności od modelu, sposób depilacji może przebiegać nieco inaczej.