Ekologiczne, drewniane (bambusowe) patyczki do uszu - czas na biodegradowalne produkty

Od 2021 roku sprzedaż jednorazowych przedmiotów z towrzyw sztucznych na terenie Unii Europejskiej będzie zakazana- tak zdecydował Parlament Europejski sprawiając, że z półek sklepów znikną między innymi patyczki do uszu, jednorazowe słomki, patyczki do balonów oraz sztućce i talerze z plastiku. Zakaz dotyczy produktów, które można zastąpić bardziej ekologicznymi, biogegradowalnymi zamiennikami. Dziś przyjrzymy się produkom, którymi możemy zastąpić wspomniane już patyczki do uszu. I choć do wejścia w życie tego prawa jest jeszcze trochę czasu, to do bycia w zgodzie z ekologią zachęcamy już teraz.

Czym zastąpić patyczki do uszu?

W obliczu powyższych informacji wiele osób zastanawia się, czym będzie można zastąpić patyczki do uszu. Odpowiedź jest prostsza niż nam się może wydawać - nie trzeba będzie w żaden sposób ich zastępować. Wystarczy jedynie sięgnąć bo produkty, które są wykonane z innego, ekologicznego i biodegradowalnego materiału czyli drewna, a konkretnego drewna bambusowego.

Ekologiczne, biodegradowalne, wegańskie patyczki do uszu - komu to potrzebe?

Zanim przejdziemy do krótkiej recenzji produktów dostępnych obecnie w sprzedaży warto chwilę zastanowić się nad samą zmianą, która ma zarówno wiele głosów poparcia, jak i sprzeciwu. Nasza cała redakcja, jednogłośnie wprowadzenie zakazu sprzedaży jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych popiera. I o ile obecnie bambusowe patyczki do uszu mogą być nieco droższe nic odpowiedniki z plastiku, to warto spojrzeć na problem szerzej, myśląc o naszej, już i tak mocno zanieczyszczonej, planecie. Z biegiem czasu na pewno produktów pojawi się więcej, a ich ceny ustabilizują się na obecnych poziomach. Jako społeczeństwo wykonamy jednak solidny krok do przodu i to przede wszystkim ten fakt jest najważniejszy.

Gdzie kupić drewniane patyczki do uszu?

W chwili obecnej w sprzedaży dostępnych jest kilka produktów w różnych wariantach ilościowych. Spośród nich wybraliśmy dla Was 3 najciekawsze propozycje. Oprócz biodegradowalności kierowaliśmy się ceną oraz dostępnością produktów. Dlatego też z zakupem wszystkim przedstawionych poniżej propozycji nie powinniście mieć większego problemu.

HYDROPHIL - patyczki higieniczne z bambusa i bawełny

Pierwsza i zarazem najciekawsza propozycja to drewniane patyczki (wykonane z bambusa) i certyfikowanej bawłeny. Produkt odpowiedni dla wegan oraz neutralny dla zasobów wodnych. Co ważne, zapakowany w opakowanie, które wykonane zostało z recyklinku. Widać więc kompleksowe i sumienne podejście producenta do tematu ekologii (firma jest też znana z innych ekologicznych produktów np. szczoteczek do zębów). Sam produkt jest wysokiej jakości oraz wygodny i przyjemny w dotyku. Za 100 sztuk tych bambusowych patyczków zapłacimy około 8-9 złotych (sprawdź aktualne ceny w sklepach).

drewniane patyczki do uszu Hydrophil

Papierowe, organiczne patyczki do uszu Simply Gentle

Produkt marki Simply Gentle to alternatywa dla drewnianych patyczków. W przypadku tego producenta patyczek wykonany jest z twardego, recyklingowanego papieru oraz, podobnie jak w poprzednim produkcie, bawełnych pochodzącej z ekologicznych upraw. Również w tym przpadku produkt zapakowany jest w biodegradowalne opakowanie, wyprodukowane z surowców odnawialnych. Za 200 patyczków od Simply Gentle zapłacimy około 7-8 złotych. Aby zobaczyć aktualne oferty ze sklepów internetowych kliknij tutaj.

biodegradowalne patyczki simply gentle

Humble, patyczki biodegradowalne z bambusa

Ostatnia z naszych propozycji do patyczki marki Humble. Podobnie jak poprzednie produkty do ich wykonania użyto certyfikowanej bawełny oraz opakowania z recyklingu. Patyczek wykonany jest z drewna bambusowego. Całość oczywiście w pełni biodegradowalna i w 100% wegańska. Do kupenia za 5-8 złotych za 100 sztuk. (zobacz gdzie kupić).

 

 

 Jak widać dla chcącego nic trudnego i nic nie stoi na przeszkodzie by już dziś porzucić plastikowe patyczki na rzecz tych, które wyprodukowane są z biodegradowalnych materiałów. Z biegiem czasu, gdy będziemy zbliżać się do wejścia w życie zakazu sprzedaży plastikowych patyczków, na rynku na pewno pojawi się wiele nowych i ciekawych produktów. Warto jednak już teraz sięgnąć po jedną z wyżej wymienionych propozycji.