Huśtawki ogrodowe

Huśtawka to nieodłączny element każdego ogrodu. Chętnie spędzają na niej czas zarówno dzieci, jak i dorośli. Zapewnią nam chwilę relaksu, wyciszenia i odpoczynku oraz sprawią, że odzyskamy siły i energię. Wybór huśtawek ogrodowych jest spory - drewniane, metalowe, huśtawki dla dzieci oraz popularne ostatnio huśtawki jednoosobowe w postaci wiszącego fotela, krzesła lub kokonu. Wszystkie te propozycje znajdziesz na naszej stronie!

HECHT
Hecht huśtawka ogrodowa Berlin S
669 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
Hecht
huśtawka baharu marki Hecht
1649 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
HECHT CZECHY
HECHT DREAM S HUŚTAWKA OGRODOWA BUJANY LEŻAK Z DASZKIEM MEBLE OGRODOWE - EWIMAX OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER HECHT
629 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
Blumfeldt
maui huśtawka ogrodowa hollywood 110 cm 2-osobowa daszek poliester modrzew marki Blumfeldt
1739.99 zł
zobacz w electronic-star
Hecht
huśtawka ogrodowa futon marki Hecht
999 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
Blumfeldt
tahiti huśtawka ogrodowa hollywood 110 cm 2-osobowa żagiel poliester modrzew marki Blumfeldt
2089.99 zł
zobacz w electronic-star
Bello Giardino
Fotel Kokon BELLA z szarego technorattanu, BG-0047
1268.06 zł
zobacz w Meb24.pl
Blumfeldt
Blumfeldt Aruba huśtawka ogrodowa Hollywood 130 cm 2-osobowa lite drewno
2609.99 zł
zobacz w electronic-star
Vente-Unique
Vente-unique Huśtawka ogrodowa 2-osobowa macao, z drewna i tkaniny – tkanina w kolorze białym
1249.99 zł
zobacz w Vente-Unique.pl
Hammock.pl
Fotel wiszący drewniany - Bubble Wood Ecru
1099 zł
zobacz w Hammock.pl
Blumfeldt
Blumfeldt Eremitage huśtawka Hollywood ciemnoszary/czarny
4089.99 zł
zobacz w electronic-star
Pegie Prestige
Huśtawka ogrodowa Neapoli Piaskowa
998 zł
zobacz w Meb24.pl
Pegie Prestige
Pegie prestige Huśtawka ogrodowa neapoli brązowa
899 zł
zobacz w Meb24.pl
Blumfeldt
Concordia ogrodowa huśtawka z daszkiem typu hollywood 2 siedziska marki Blumfeldt
2179.99 zł
zobacz w electronic-star
Blumfeldt
Blumfeldt bella donna fotel wiszący hamakowy + pokrowiec zestaw | ciemnoszary (4060656205866)
909.99 zł
zobacz w electronic-star

Huśtawki ogrodowe - poradnik kupującego

Jeśli odpowiedziałeś już sobie na pytanie jakiej huśtawki potrzebujesz od swojego ogrodu, pora na sprawdzenie parametrów i wybór odpowiedniego produktu. Huśtawka powinna bowiem nie tylko być miejsce relaksu i odpoczynku, ale także wystroju naszego ogrodu. W tym momencie zazwyczaj pojawia się wybór pomiędzy produktem drewnianym i metalowym.

Huśtawki ogrodowe z drewna

Huśtawki drewniane, według wielu osób, zdecydowanie lepiej komponują się w stylistyce większości ogrodów. Jeśli więc decydujesz się na taki produkt to zadbaj o to, by był on wykonany z odpowiedniego drewna. Warto zwrócić uwagę na stabilność (elementy huśtawki powinny być solidne i stabilne, co jest podstawą bezpieczeństwa) oraz jakość wykonania i łączeń poszczególnych elementów.

Zadbaj też o to, by drewno było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią (huśtawki zazwyczaj zostawiamy pod gołym niebem na całe lato, a to w końcu fragment roku z największymi opadami). Możliwe, że dobrym krokiem będzie samodzielne zaimpregnowanie i pomalowanie huśtawki, np. lakierem - może to zdecydowanie wydłużyć jej żywotność. Wybieraj raczej produkty z drewna liściastego lub pochodzenia egzotycznego.

Metalowe huśtawki ogrodowe

Jeśli zdecydujesz się na konstrukcję metalową, to podobnie jak w przypadku drewna zwróć uwagę na stabilność huśtawki i jakość łączeń. Produkty metalowe są zazwyczaj nieco bardziej mobilne - łatwiej będzie Ci przestawić huśtawkę w inne miejsce. Wiele modeli huśtawek ogrodowych z metalu jest składana, co pozwala na schowanie huśtawki do domu lub garażu w czasie deszczu.

Niezależnie jaki model wybierzesz - zwróć uwagę na maksymalne obciążenie huśtawki i pod żadnym pozorem go nie przekraczaj. Może to grozić trwałym uszkodzeniem produktu, które raczej nie będzie rozpatrzone pozytywnie w toku reklamacji.

Huśtawki z technorattanu

Choć metal i drewno wydają się być najpopularniejszymi wyborami, to w sklepach internetowych znajdziesz też huśtawki ogrodowe wykonane z technorattanu. Bez wątpienia są to produkty, których zakup wiąże się z wieloma zaletami. Łatwe mycie, odporność na deszcz i warunki atmosferyczne - to tylko kilka z nich. Na pewno jest to propozycja, którą warto przemyśleć.

Huśtawki ogrodowe - wymiary

W wielu przypadkach to właśnie wymiary huśtawki ogrodowej są kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie. W zależności od tego, na jak dużą huśtawkę się zdecydujemy, wymiary mogą się od siebie znacznie różnić. Praktycznie wszystkie huśtawki przekraczają 200-210 cm wysokości. Trudno będzie o znalezienie niższych produktów, bo ich funkcjonalność byłaby wtedy znacznie ograniczona. Szerokość huśtawki ogrodowej zależeć będzie natomiast od ilości osób, które będą mogły z niej korzystać. Modele 1-osobowe i dwuosobowe zazwyczaj nieznacznie przekraczają 100-120 cm. Nieco większe (170-180 cm) będą huśtawki dla trzech osób. 200 cm przekroczą natomiast modele, na których jednocześnie siedzieć mogą 4 osoby.

Wybór odpowiedniej huśtawki nie powinien być jednak trudny. Większość z nas, w zależności od wielkości rodziny, preferencji osobistych czy rozmiaru ogrodu ma swoją wizje idealnej huśtawki. Niezależnie na jaki materiał wykonania i rozmiar huśtawki się zdecydujesz zwróć uwagę na jakość i stabilność - bo to dwa najważniejsze czynniki. Jeśli chcesz, żeby Twoja huśtawka ogrodowa nie uległa szybkiemu zniszczeniu - zadbaj o nią. Ochrona przed deszczem, unikalnie silnego słońca i przede wszystkim odpowiednie przechowywanie huśtawki poza sezonem sprawią, że produkt, na który się zdecydujemy będzie służył nam zdecydowanie dłużej.