Huśtawki ogrodowe

Huśtawka to nieodłączny element każdego ogrodu. Chętnie spędzają na niej czas zarówno dzieci, jak i dorośli. Zapewnią nam chwilę relaksu, wyciszenia i odpoczynku oraz sprawią, że odzyskamy siły i energię. Wybór huśtawek ogrodowych jest spory - drewniane, metalowe, huśtawki dla dzieci oraz popularne ostatnio huśtawki jednoosobowe w postaci wiszącego fotela, krzesła lub kokonu. Wszystkie te propozycje znajdziesz na naszej stronie!

Aosom
Aosom Huśtawka hollywood 3 osobowa rozkładana
850 zł
zobacz w Homefitness
Patio
Huśtawka venezia z moskitierą marki Patio
1898 zł
zobacz w Castorama
HECHT
Hecht huśtawka ogrodowa Berlin S
1017.45 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
Castorama
Huśtawka Batz (3663602419464)
598 zł
zobacz w Castorama
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa z baldachimem grafitowa nika marki Producent: elior
1938 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa sara brązowa marki Producent: elior
1218 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa sara - grafit marki Producent: elior
1128 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa ecru julka marki Producent: elior
938 zł
zobacz w Edinos
HECHT CZECHY
Hecht mariolu 2w1 huśtawka ogrodowa bujana z daszkiem 3 osobowa meble ogrodowe - ewimax oficjalny dystrybutor - autoryzowany dealer hecht marki Hecht czechy
922.95 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
Producent: Elior
Podwójny beżowy fotel wiszący do ogrodu - pasos 4x marki Producent: elior
4998 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Beżowy fotel wiszący do ogrodu - Pasos 2X
3188 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Producent: elior Beżowy wiszący fotel ogrodowy - pasos 7x
2398 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa z baldachimem Nika - kremowa, vidaxl_45075
1648 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Kosz wiszący wiklinowy pierścień - Flo, Kosz-pierścień
1428 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Producent: elior Podwójna huśtawka ogrodowa terracotta - pasos 8x
3398 zł
zobacz w Edinos

Huśtawki ogrodowe - poradnik kupującego

Jeśli odpowiedziałeś już sobie na pytanie jakiej huśtawki potrzebujesz od swojego ogrodu, pora na sprawdzenie parametrów i wybór odpowiedniego produktu. Huśtawka powinna bowiem nie tylko być miejsce relaksu i odpoczynku, ale także wystroju naszego ogrodu. W tym momencie zazwyczaj pojawia się wybór pomiędzy produktem drewnianym i metalowym.

Huśtawki ogrodowe z drewna

Huśtawki drewniane, według wielu osób, zdecydowanie lepiej komponują się w stylistyce większości ogrodów. Jeśli więc decydujesz się na taki produkt to zadbaj o to, by był on wykonany z odpowiedniego drewna. Warto zwrócić uwagę na stabilność (elementy huśtawki powinny być solidne i stabilne, co jest podstawą bezpieczeństwa) oraz jakość wykonania i łączeń poszczególnych elementów.

Zadbaj też o to, by drewno było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią (huśtawki zazwyczaj zostawiamy pod gołym niebem na całe lato, a to w końcu fragment roku z największymi opadami). Możliwe, że dobrym krokiem będzie samodzielne zaimpregnowanie i pomalowanie huśtawki, np. lakierem - może to zdecydowanie wydłużyć jej żywotność. Wybieraj raczej produkty z drewna liściastego lub pochodzenia egzotycznego.

Metalowe huśtawki ogrodowe

Jeśli zdecydujesz się na konstrukcję metalową, to podobnie jak w przypadku drewna zwróć uwagę na stabilność huśtawki i jakość łączeń. Produkty metalowe są zazwyczaj nieco bardziej mobilne - łatwiej będzie Ci przestawić huśtawkę w inne miejsce. Wiele modeli huśtawek ogrodowych z metalu jest składana, co pozwala na schowanie huśtawki do domu lub garażu w czasie deszczu.

Niezależnie jaki model wybierzesz - zwróć uwagę na maksymalne obciążenie huśtawki i pod żadnym pozorem go nie przekraczaj. Może to grozić trwałym uszkodzeniem produktu, które raczej nie będzie rozpatrzone pozytywnie w toku reklamacji.

Huśtawki z technorattanu

Choć metal i drewno wydają się być najpopularniejszymi wyborami, to w sklepach internetowych znajdziesz też huśtawki ogrodowe wykonane z technorattanu. Bez wątpienia są to produkty, których zakup wiąże się z wieloma zaletami. Łatwe mycie, odporność na deszcz i warunki atmosferyczne - to tylko kilka z nich. Na pewno jest to propozycja, którą warto przemyśleć.

Huśtawki ogrodowe - wymiary

W wielu przypadkach to właśnie wymiary huśtawki ogrodowej są kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie. W zależności od tego, na jak dużą huśtawkę się zdecydujemy, wymiary mogą się od siebie znacznie różnić. Praktycznie wszystkie huśtawki przekraczają 200-210 cm wysokości. Trudno będzie o znalezienie niższych produktów, bo ich funkcjonalność byłaby wtedy znacznie ograniczona. Szerokość huśtawki ogrodowej zależeć będzie natomiast od ilości osób, które będą mogły z niej korzystać. Modele 1-osobowe i dwuosobowe zazwyczaj nieznacznie przekraczają 100-120 cm. Nieco większe (170-180 cm) będą huśtawki dla trzech osób. 200 cm przekroczą natomiast modele, na których jednocześnie siedzieć mogą 4 osoby.

Wybór odpowiedniej huśtawki nie powinien być jednak trudny. Większość z nas, w zależności od wielkości rodziny, preferencji osobistych czy rozmiaru ogrodu ma swoją wizje idealnej huśtawki. Niezależnie na jaki materiał wykonania i rozmiar huśtawki się zdecydujesz zwróć uwagę na jakość i stabilność - bo to dwa najważniejsze czynniki. Jeśli chcesz, żeby Twoja huśtawka ogrodowa nie uległa szybkiemu zniszczeniu - zadbaj o nią. Ochrona przed deszczem, unikalnie silnego słońca i przede wszystkim odpowiednie przechowywanie huśtawki poza sezonem sprawią, że produkt, na który się zdecydujemy będzie służył nam zdecydowanie dłużej.