Huśtawki ogrodowe

Huśtawka to nieodłączny element każdego ogrodu. Chętnie spędzają na niej czas zarówno dzieci, jak i dorośli. Zapewnią nam chwilę relaksu, wyciszenia i odpoczynku oraz sprawią, że odzyskamy siły i energię. Wybór huśtawek ogrodowych jest spory - drewniane, metalowe, huśtawki dla dzieci oraz popularne ostatnio huśtawki jednoosobowe w postaci wiszącego fotela, krzesła lub kokonu. Wszystkie te propozycje znajdziesz na naszej stronie!

Beliani
Huśtawka beżowa - meble ogrodowe - stal - ławka - TEMPLE (7081459968601)
929.99 zł
zobacz w Beliani
Pegie Prestige
Huśtawka ogrodowa parma marki Pegie prestige
999 zł
zobacz w kupmeble.pl
Pure Garden & living
Piekny FOTEL wiszący OGRODOWY SZARY w 24H! dobrebaseny
1259 zł
zobacz w DOBREBASENY.PL-
Bello Giardino
Huśtawka ogrodowa kokon bellissimo - okazja!!! 2 kolory - szary i biały! marki Bello giardino
1199 zł
zobacz w ErgoExpert.pl
Blumfeldt
Blumfeldt Aruba huśtawka ogrodowa Hollywood 130 cm 2-osobowa lite drewno
2309.99 zł
zobacz w electronic-star
Blumfeldt
Blumfeldt Tahiti huśtawka ogrodowa Hollywood 110 cm 2-osobowa żagiel poliester modrzew
1989.99 zł
zobacz w electronic-star
Bello Giardino
Huśtawka ogrodowa kokon bellissimo - okazja!!! biały! marki Bello giardino
1199 zł
zobacz w ErgoExpert.pl
Blumfeldt
Concordia ogrodowa huśtawka z daszkiem typu hollywood 2 siedziska marki Blumfeldt
2099.99 zł
zobacz w electronic-star
Blumfeldt
Blumfeldt Maui huśtawka ogrodowa Hollywood 110 cm 2-osobowa daszek poliester modrzew
1660.99 zł
zobacz w electronic-star
Blumfeldt
Blumfeldt eremitage huśtawka hollywood ciemnoszary/czarny
3314.99 zł
zobacz w electronic-star
Blumfeldt
eremitage huśtawka hollywood biała taupe marki Blumfeldt
3529.99 zł
zobacz w electronic-star
Patio
Huśtawka Venezia
1598 zł
zobacz w Castorama
Blumfeldt
Blumfeldt aristo leżak bujany leżak ogrodowy huśtawka poduszki
1817.99 zł
zobacz w electronic-star
Castorama
Huśtawka Batz (3663602419464)
498 zł
zobacz w Castorama
Castorama
Huśtawka z więżą Janek
798 zł
zobacz w Castorama

Huśtawki ogrodowe - poradnik kupującego

Jeśli odpowiedziałeś już sobie na pytanie jakiej huśtawki potrzebujesz od swojego ogrodu, pora na sprawdzenie parametrów i wybór odpowiedniego produktu. Huśtawka powinna bowiem nie tylko być miejsce relaksu i odpoczynku, ale także wystroju naszego ogrodu. W tym momencie zazwyczaj pojawia się wybór pomiędzy produktem drewnianym i metalowym.

Huśtawki ogrodowe z drewna

Huśtawki drewniane, według wielu osób, zdecydowanie lepiej komponują się w stylistyce większości ogrodów. Jeśli więc decydujesz się na taki produkt to zadbaj o to, by był on wykonany z odpowiedniego drewna. Warto zwrócić uwagę na stabilność (elementy huśtawki powinny być solidne i stabilne, co jest podstawą bezpieczeństwa) oraz jakość wykonania i łączeń poszczególnych elementów.

Zadbaj też o to, by drewno było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią (huśtawki zazwyczaj zostawiamy pod gołym niebem na całe lato, a to w końcu fragment roku z największymi opadami). Możliwe, że dobrym krokiem będzie samodzielne zaimpregnowanie i pomalowanie huśtawki, np. lakierem - może to zdecydowanie wydłużyć jej żywotność. Wybieraj raczej produkty z drewna liściastego lub pochodzenia egzotycznego.

Metalowe huśtawki ogrodowe

Jeśli zdecydujesz się na konstrukcję metalową, to podobnie jak w przypadku drewna zwróć uwagę na stabilność huśtawki i jakość łączeń. Produkty metalowe są zazwyczaj nieco bardziej mobilne - łatwiej będzie Ci przestawić huśtawkę w inne miejsce. Wiele modeli huśtawek ogrodowych z metalu jest składana, co pozwala na schowanie huśtawki do domu lub garażu w czasie deszczu.

Niezależnie jaki model wybierzesz - zwróć uwagę na maksymalne obciążenie huśtawki i pod żadnym pozorem go nie przekraczaj. Może to grozić trwałym uszkodzeniem produktu, które raczej nie będzie rozpatrzone pozytywnie w toku reklamacji.

Huśtawki z technorattanu

Choć metal i drewno wydają się być najpopularniejszymi wyborami, to w sklepach internetowych znajdziesz też huśtawki ogrodowe wykonane z technorattanu. Bez wątpienia są to produkty, których zakup wiąże się z wieloma zaletami. Łatwe mycie, odporność na deszcz i warunki atmosferyczne - to tylko kilka z nich. Na pewno jest to propozycja, którą warto przemyśleć.

Huśtawki ogrodowe - wymiary

W wielu przypadkach to właśnie wymiary huśtawki ogrodowej są kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie. W zależności od tego, na jak dużą huśtawkę się zdecydujemy, wymiary mogą się od siebie znacznie różnić. Praktycznie wszystkie huśtawki przekraczają 200-210 cm wysokości. Trudno będzie o znalezienie niższych produktów, bo ich funkcjonalność byłaby wtedy znacznie ograniczona. Szerokość huśtawki ogrodowej zależeć będzie natomiast od ilości osób, które będą mogły z niej korzystać. Modele 1-osobowe i dwuosobowe zazwyczaj nieznacznie przekraczają 100-120 cm. Nieco większe (170-180 cm) będą huśtawki dla trzech osób. 200 cm przekroczą natomiast modele, na których jednocześnie siedzieć mogą 4 osoby.

Wybór odpowiedniej huśtawki nie powinien być jednak trudny. Większość z nas, w zależności od wielkości rodziny, preferencji osobistych czy rozmiaru ogrodu ma swoją wizje idealnej huśtawki. Niezależnie na jaki materiał wykonania i rozmiar huśtawki się zdecydujesz zwróć uwagę na jakość i stabilność - bo to dwa najważniejsze czynniki. Jeśli chcesz, żeby Twoja huśtawka ogrodowa nie uległa szybkiemu zniszczeniu - zadbaj o nią. Ochrona przed deszczem, unikalnie silnego słońca i przede wszystkim odpowiednie przechowywanie huśtawki poza sezonem sprawią, że produkt, na który się zdecydujemy będzie służył nam zdecydowanie dłużej.