Huśtawki ogrodowe drewniane

Drewniane huśtawki ogrodowe są nie tylko bardzo wygodne i funkcjonalne ale stanowią również atrakcyjny element wyposażenia ogrodu lub tarasu. Drewno znakomicie komponuje się z zielenią dominującą w ogrodzie, dzięki czemu Wasze ulubione miejsce na wypoczynek nabiera zupełnie innego znaczenia. Drewniane meble ogrodowe są także uniwersalne, ponieważ idealnie połączą się zarówno z kamiennym patio, drewnianą altanką lub postawione bezpośrednio na trawie, będą tworzyły ciekawy, ogrodowy klimat.

Aosom
Aosom Huśtawka hollywood 3 osobowa rozkładana
850 zł
zobacz w Homefitness
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa z baldachimem grafitowa nika marki Producent: elior
1978 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa sara - grafit marki Producent: elior
1148 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa sara brązowa marki Producent: elior
1238 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa ecru julka marki Producent: elior
958 zł
zobacz w Edinos
Patio
Huśtawka venezia z moskitierą marki Patio
1798 zł
zobacz w Castorama
Castorama
Huśtawka Batz (3663602419464)
598 zł
zobacz w Castorama
Producent: Elior
Podwójny beżowy fotel wiszący do ogrodu - pasos 4x marki Producent: elior
4998 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Okrągły fotel jajo z wikliny do ogrodu - Petro, Kosz-okrągły
1198 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Zielony wiszący fotel ogrodowy z daszkiem - Pasos 5X, fotel
5798 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Producent: elior Zielony fotel wiszący huśtawka - pasos 2x
3188 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Producent: elior Beżowy wiszący fotel ogrodowy - pasos 7x
2398 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Kosz wiszący wiklinowy pierścień - Flo, Kosz-pierścień
1428 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Producent: elior Podwójna huśtawka ogrodowa terracotta - pasos 8x
3398 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Brązowa metalowa huśtawka ogrodowa - julka marki Producent: elior
1028 zł
zobacz w Edinos

Czym kierować się podczas wyboru drewnianej huśtawki?

Decydując się na zakup drewnianej huśtawki ogrodowej powinniśmy kierować się trzema najważniejszymi aspektami. Na sam początek mamy na myśli wielkość huśtawki oraz jakość i gatunek drewna, z którego została wykonana huśtawka. To bardzo ważne, ponieważ musi ona odpowiednio pasować do ogrodu lub tarasu, dlatego warto wcześniej znać jej wszystkie wymiary. Drewniane huśtawki są zazwyczaj dosyć duże i zajmują sporo miejsca, a ulokowanie ich sprawia często spory problem.

Jakość drewna z pewnością zależy od wielkości huśtawki, a im jest ona większa, drewno powinno być bardziej solidne i wytrzymałe. Kolejnym ważnym aspektem składającym się na zakup huśtawki ogrodowej jest bezpieczeństwo. Musi być ona stabilna oraz powinna posiadać wygodną i komfortową ławeczkę, na której bez problemu będzie można usiąść. Co więcej, niektóre huśtawki drewniane posiadają dodatkowe zapięcie, które idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy w domu mieszkają dzieci a wypoczynek w ogrodzie to jedno z ich ulubionych zajęć.

Oczywiście dla wymagających osób, które kochają perfekcjonizm, kolejnymi równie ważnymi aspektami dotyczącymi wyboru drewnianej huśtawki ogrodowej będzie jej kolor, kształt oraz szerokość przymocowanej ławeczki. Mając przed sobą wszystkie powyższe informacje, jesteśmy pewni, że wybór odpowiedniej huśtawki nie będzie żadnym problemem.

Jak dbać o drewnianą huśtawkę ogrodową?

Gdy zdecydujecie się na zakup drewnianej huśtawki pamiętajcie, że najważniejsza jest impregnacja i odpowiednie czyszczenie drewna. Dbałość z pewnością pozwoli Wam zachować nie tylko strukturę drewna w stanie nienaruszonym, a co więcej, uchroni jej naturalną barwę na długi okres czasu. W ten sposób warto zapoznać się z odpowiednimi produktami, do jakich należą impregnaty, lakiery, oleje lub bejce. Warto także uchronić drewnianą huśtawkę w okresie zimowym i zadbać o to, by nie ucierpiała ona z powodu niskich temperatur panujących na zewnątrz.