Huśtawki ogrodowe drewniane

Drewniane huśtawki ogrodowe są nie tylko bardzo wygodne i funkcjonalne ale stanowią również atrakcyjny element wyposażenia ogrodu lub tarasu. Drewno znakomicie komponuje się z zielenią dominującą w ogrodzie, dzięki czemu Wasze ulubione miejsce na wypoczynek nabiera zupełnie innego znaczenia. Drewniane meble ogrodowe są także uniwersalne, ponieważ idealnie połączą się zarówno z kamiennym patio, drewnianą altanką lub postawione bezpośrednio na trawie, będą tworzyły ciekawy, ogrodowy klimat.

Patio
Huśtawka venezia z moskitierą marki Patio
1778 zł
zobacz w Castorama
Castorama
Huśtawka ogrodowa zielona
228 zł
zobacz w Castorama
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa dla dzieci Magis 5X - orzech
998 zł
zobacz w Edinos
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa magis 3x - 160 cm marki Producent: elior
1448 zł
zobacz w Edinos
Castorama
Huśtawka Batz (3663602419464)
498 zł
zobacz w Castorama
HECHT CZECHY
HECHT BERLIN D HUŚTAWKA OGRODOWA BUJANA Z DASZKIEM 3 OSOBOWA MEBLE OGRODOWE - EWIMAX OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER HECHT
699 zł
zobacz w SKLEP INTERNETOWY EWIMAX - Maszyny i Urządzenia
Blumfeldt
Blumfeldt Eremitage huśtawka Hollywood ciemnoszary/czarny
4339.99 zł
zobacz w electronic-star
Aosom
Aosom Huśtawka hollywood 3 osobowa rozkładana
850 zł
zobacz w Homefitness
Odense
Huśtawka gniazdo z oparciem - zielona marki Odense
99 zł
zobacz w Dom | Ogród | Biuro | Koszyczek.net
Blumfeldt
Blumfeldt bel air mono swing, huśtawka typu hollywood, rama stalowa, mono relax, czarny (4060656151132)
1099.99 zł
zobacz w electronic-star
Blooma
Blooma Huśtawka colorado (3663602419471)
998 zł
zobacz w Castorama
Blumfeldt
Blumfeldt Bel Air Duo Swing, huśtawka typu Hollywood, antracytowa/kremowa (4060656151125)
1099.99 zł
zobacz w electronic-star
Blumfeldt
Blumfeldt bermuda huśtawka ogrodowa z daszkiem typu hollywood dwuosobowa (4260486159197)
2649.99 zł
zobacz w electronic-star
Castorama
Huśtawka Monte Carlo, SWING022A
698 zł
zobacz w Castorama
Producent: Elior
Huśtawka ogrodowa bujak Murano - czarny, vidaxl_48113
798 zł
zobacz w Edinos

Czym kierować się podczas wyboru drewnianej huśtawki?

Decydując się na zakup drewnianej huśtawki ogrodowej powinniśmy kierować się trzema najważniejszymi aspektami. Na sam początek mamy na myśli wielkość huśtawki oraz jakość i gatunek drewna, z którego została wykonana huśtawka. To bardzo ważne, ponieważ musi ona odpowiednio pasować do ogrodu lub tarasu, dlatego warto wcześniej znać jej wszystkie wymiary. Drewniane huśtawki są zazwyczaj dosyć duże i zajmują sporo miejsca, a ulokowanie ich sprawia często spory problem.

Jakość drewna z pewnością zależy od wielkości huśtawki, a im jest ona większa, drewno powinno być bardziej solidne i wytrzymałe. Kolejnym ważnym aspektem składającym się na zakup huśtawki ogrodowej jest bezpieczeństwo. Musi być ona stabilna oraz powinna posiadać wygodną i komfortową ławeczkę, na której bez problemu będzie można usiąść. Co więcej, niektóre huśtawki drewniane posiadają dodatkowe zapięcie, które idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy w domu mieszkają dzieci a wypoczynek w ogrodzie to jedno z ich ulubionych zajęć.

Oczywiście dla wymagających osób, które kochają perfekcjonizm, kolejnymi równie ważnymi aspektami dotyczącymi wyboru drewnianej huśtawki ogrodowej będzie jej kolor, kształt oraz szerokość przymocowanej ławeczki. Mając przed sobą wszystkie powyższe informacje, jesteśmy pewni, że wybór odpowiedniej huśtawki nie będzie żadnym problemem.

Jak dbać o drewnianą huśtawkę ogrodową?

Gdy zdecydujecie się na zakup drewnianej huśtawki pamiętajcie, że najważniejsza jest impregnacja i odpowiednie czyszczenie drewna. Dbałość z pewnością pozwoli Wam zachować nie tylko strukturę drewna w stanie nienaruszonym, a co więcej, uchroni jej naturalną barwę na długi okres czasu. W ten sposób warto zapoznać się z odpowiednimi produktami, do jakich należą impregnaty, lakiery, oleje lub bejce. Warto także uchronić drewnianą huśtawkę w okresie zimowym i zadbać o to, by nie ucierpiała ona z powodu niskich temperatur panujących na zewnątrz.