Najlepsze pojemniki na przyprawy do Waszej kuchni

Aromatyczne przyprawy z pewnością sprawiają, że gotowanie staje się przyjemnością służącą zdrowiu i podkreślającą smak każdej przygotowanej potrawy. By jak najdłużej posiadały one swoje właściwości i aromaty należy w odpowiedni sposób je przechować. Dzięki temu na długo zachowacie ich smak, a przygotowane potrawy nabiorą odpowiedniego charakteru. W czym więc najlepiej przechowywać zakupione przyprawy, by nie szkodziło im zarówno światło, jak i zbyt wysoka temperatura, wilgotność oraz dostęp powietrza?

Pojemniki do przechowywania dowolnych przypraw są zazwyczaj małe, przez co nie tylko w rewelacyjny sposób zmieszczą zawartość każdej papierowej torebki, a także z racji ich wielkości, będą zawsze pod ręką. Bez problemu możecie postawić je na kuchennym blacie, ukryć w wysuwanej szufladzie, włożyć do szafki lub z pomocą odpowiednich dodatków, przyczepić do ściany i mebli. Pojemniki na przyprawy kuchenne są zazwyczaj przeźroczyste co zdecydowanie ułatwia Wam odnalezienie konkretnej przyprawy. Niektóre jednak, posiadają wieczko, na którym jest nazwa przyprawy lub odpowiednie miejsce na własnoręczne podpisanie pojemnika.

Pojemnik na przyprawy 16szt.
69,90 zł
Tescoma Pojemniki do przypraw do szuflady SEASON 6 szt.
85,00 zł
Zestaw 12 kwadratowych pojemników na przyprawy
78,60 zł

Gdzie kupić pojemniki na przyprawy?

Ikea

Cudowny sposób na przechowywanie wszystkich ziół i przypraw gwarantują Wam akcesoria kuchenne z Ikea. To szybkie i proste rozwiązanie, gwarantujące łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych przypraw. Zobaczcie poręczne pojemniki na przyprawy Ikea i przekonajcie się, że gotowanie może być przyjemne. Dostępne w Ikea pojemniki na przyprawy stanowią świetną alternatywę dla zwykłych torebek papierowych, w których zakupiliście swoje przyprawy i bez problemu idealnie wkomponują się w każde wnętrze kuchni.

Zobaczcie najfajniejsze pojemniki z Ikea:

Pojemnik na przyprawy RAJTAN
5.99 zł / 4szt.
Pojemnik na przyprawy IKEA 365+ IHÄRDIG
12,99 zł / 4 szt.
Słoik z pokrywką KORKEN
14,99 zł / 3szt.

Jakie są rodzaje pojemników?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych pojemników na przyprawy. Możecie kupić zarówno pojedyncze pojemniki na przyprawy, jak i całe zestawy, by każda z Waszych przypraw znajdowała się w takim samym słoiczku lub pudełku. Co więcej, wiele zestawów posiada obrotową podstawkę, gwarantującą Wam komfort i szybkość w znalezieniu konkretnej przyprawy. Dzięki temu wszystkie przesypane przyprawy znajdują się w jednym miejscu, a Wy macie je zawsze pod ręką i nie musicie martwić się o rozsypany pieprz, mieloną paprykę lub sól.

Plastikowe pojemniki

Łatwe w przechowywaniu pojemniki plastikowe to jeden z najprostszych sposobów, które wykorzystuje większość ludzi. W plastikowych pojemniczkach przechowacie wszystkie przyprawy w dowolnej ilości, dzięki dostępności tych pojemników o różnym kształcie i wielkości. Co więcej w prosty sposób zapobiegniecie dostaniu się zabrudzeń wilgoci lub powietrza, co niekorzystnie wpływa na jakość wszystkich ziół i przypraw.

Szklane pojemniki na przyprawy

Bardzo estetyczne i wygodne szklane słoiki na przyprawy, to zdecydowanie ulubieńcy wszystkich, którzy kochają ozdoby i ciekawe dodatki w swojej kuchni. Posiadając szklane pojemniki macie także duże pole do popisu. Możecie sami w dowolny sposób podpisać każdy słoik z osobna, co z pewnością doda ciekawego charakteru i oryginalności. Szklane pojemniki są łatwe w obsłudze, ponieważ zawierają zazwyczaj nakrętkę lub wieczko.

 

Ceramiczne pojemniki

Tego rodzaju pojemniki na przyprawy stanowią świetną ozdobę w każdej kuchni. Są bardzo oryginalne i dodają wyjątkowego charakteru, pasującego do każdych mebli kuchennych. Niektóre ceramiczne pojemniki posiadają drewnianą przykrywkę, co zdecydowanie podkreśla ich wyjątkowość i zapewnia długą trwałość właściwości każdej z przypraw.

Najlepsze ceramiczne pojemniki

Komplet 3 pojemników ceramicznych SWEET HOME II
od 40,30 zł
Pojemnik ceramiczny na paprykę
7,99 zł
Solniczka i pieprzniczka SOWY
od 19,99 zł

Pojemniki magnetyczne

Jednymi z nowoczesnych i chętnie wybieranych rozwiązań stały się także pojemniki magnetyczne, które śmiało możecie przyczepić do lodówki lub specjalnie stworzonej tablicy magnetycznej. Do ściany montuje się specjalną listwę z możliwością łatwego przyczepienia do niej małych metalowych pojemników. Dodaje to ciekawego efektu w kuchni, co z pewnością zaciekawi każdych gości.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pojemników?

Zwróćcie uwagę, jakie przyprawy i zioła planujecie przechować w nowych pojemnikach. To bardzo ważne, ponieważ niektóre z nich zawierają w sobie tłuszcze i należy im się specjalne traktowanie. W takich przypadkach konieczne są szczelne i nieprzezroczyste pojemniki. W ten sposób zachowacie nie tylko kolor, sypkość i aromat, a również wszystkie najważniejsze właściwości. Warto pamiętać, że tak świetne rozwiązanie w kuchni, jakim są pojemniki na przyprawy może być również dodatkową ozdobą. Ułożone i podpisane słoiki, bądź pudełka, rewelacyjnie podkreślą klimat każdej kuchni i tworzonych w niej potraw.